Náhradní náplň do čidla

Cena s DPH cz 129 Kč 119 Kč
sk 4,96 € 4,58 €
Cena bez DPH cz 98 Kč
sk 3,77 €
Skladem
Kategorie: Co2 systémy
Čidla obsahu CO2, testy CO2
Akvarijní technika
SLEVA
-8%
co2/plnitelne-bomby/nahradni-napln-do-cidla.jpg

Podrobný popis produktu

NÁVOD K POUŽITÍ
Dostatek oxidu uhličitého (CO2) v akvarijní vodě je jedním z hlavních předpokladů dobrého růstu rostlin. O jeho množství v akváriu se přesvědčíme pomocí CO2 čidla. Podle zbarvení kapaliny, kterou obsahuje, vidíme v kterémkoliv okamžiku, kolik je CO2 v akváriu.

 INSTALACE

1. Sejmeme horní část čidla a naplníme ho téměř
    po okraj vodou z akvária. Přidáme 3-4 kapky indikátoru a čidlo opět zkompletujeme.

2. Zkompletované čidlo nasadíme pomocí přísavky do akvária, aby část s indikační     kapalinou byla nahoře. Čidlo by mělo být umístěno asi 5-10 cm pod hladinou.

Důležité!
Čidlo je nutno umístit na dobře osvětleném místě, aby bylo možné pozorovat     zbarvení indikační tekutiny. Při rozlišování jejího zbarvení si můžeme pomoci     proužkem bílého papíru, který přiložíme za čidlo.

3. Po 30-60 min. se kapalina v čidle zbarví podle obsahu CO2 v akváriu. Tuto barvu     porovnáme s přiloženou barevnou stupnicí a vyhodnotíme:

A. modrá barvaobsah CO2 příliš nízký. Jeho množství je nutno zvýšit.

B. zelená barvaobsah CO2 optimální.

C. žlutá barva – obsah CO2 příliš velký. Nutno udělat opatření pro snížení                               koncentrace CO2 ve vodě /např. zvýšit výkon filtru, a tím zajistit větší                               provzdušnění vody/.

4. Náplň čidla je nutno vyměnit asi 1x týdně, nejlépe vždy po výměně vody. Při     spotřebování indikační tekutiny zakoupíte novou v odborném obchodě.

 

Podobné produkty