ADA


ADA - Aqua Design Amano.

 Logo

Takashi Amano je zakladatel a majitel japonské firmy ADA, která se stala celosvětovou špičkou v oblasti přírodních akvárií.

Takashi Amano se narodil 18. července 1954. Mimo přírodní akvaristiku se také věnuje desingu a fotografování. Je autorem publikace Nature Aquarium World, která byla vydána v roce 1994. Jedná se o sérii tří knih, které vyprávějí o přírodní akvaristice, rostlinách a rybách. Poté publikoval v roce 1997 knihu Aquarium Plant Paradise. Amano se stal modlou pro všechny aquascapery. Dokonce i sladkovodní krevety Caridina japonica, byly přejmenovány na Amano shrimps. Tyto krevety jistě dobře známe, protože jsou velmi oblíbené pro své čistící schopnosti - zejména likvidují nežádoucí řasy v akváriu.

Amano

Za jeho největší životní úspěch můžeme beze sporu jmenovat jeho firmu  ADA - Aqua Design Amano. Tato firma v roce 2012 oslavila svých 20 let od založení. Amano začal podnikat v akvaristice ve svých 26 letech, v roce 1980, kde položil první krůčky z založení ADA. V roce 1992 byla ADA oficiálně zapsána jako společnost a dnes se těší obrovské přízně všech přírodních akvaristů z celého světa.

Akva

Firma ADA za dobu svého působení nabízí desítky produktů pro úspěšné provozování přírodních akvárií. Panu Takashi Amanovi patří velký dík v oblasti pěstování akvarijních rostlin. Protože jeho bohaté zkušenosti, které pak aplikoval do svých produktů, pomohly celému světu ve zdravém provozu akvárií. Dokonce můžu lajcky říci, že vytvořil ´´kuchařku´´, podlé které lze bez větších problému provozovat přírodní akvárium zdravě, a hlavně bez řas!

web: http://www.adana.co.jp/en/

Zpět na výpis článků

Komentáře

Pro vložení nového komentáře se prosím přihlašte. Pokud doposud nemáte učet, zaregistrujte se.

Buďte první, kdo vloží komentář.